Regionális junior bajnokság (C csoport) - 8. mérkőzés

73-59 (14-13;24-15;13-15;22-16)

Ezúttal a védekezéssel voltam inkább megelégedve

Pontdobók: Tóth Barnabás 24/6 (10/8), Nagy Gergely 12 (6/4), Jónás József 11/3 (-), Papp Bendegúz 7/3 (-), Adamkó Máté 7/3 (2/0), Ábri Attila 6 (-), Nagy Balázs 3/3 (-), Vidor Dávid 3 (2/1), Buzás Bence (NLP), Szikszai Bendegúz (NLP)

Büntető: 20/13 (65%)

Pajor Dávid: Az odavágón egy jó második negyed kellett ahhoz, hogy az 1-2 évvel idősebb Budaörssel szemben kézben tartsuk a mérkőzést, és ma a kezdeti akadozás után ezúttal is a második etapra kellett várnunk ahhoz, hogy "kiszakadjon a zsák". Ellenfelünk a második félidőre beállt egy félig behúzódó zónába, ami ellen addig sikerült eljutnunk, hogy sokat passzoltunk...Bár kintről ma harmatgyengék voltunk és az egész meccsen hiányzott az a szükséges plusz a támadásunkból (rengeteg rossz döntés), amivel igazán élvezhető lett volna az egész, a védő oldalon végre azt kezdte mutatni a csapat, amire szerintem igen is képes. Labdával szemben maradás, jó ütemű besegítések, kizárások. Külön örültem annak, hogy ellenfelünk tudatos 2-2 játékait meg tudtuk hiúsítani váltás nélkül is, így nem maradtak bent a kisembereink a Budaörs tornyaival.

A mérkőzés nagyban hasonlított az első összecsapásunkra (ott 78-63 lett nekünk), de ma egy kissé viharvert kerettel léptünk pályára, ami viszont a küzdésben és a hozzáállásban egyáltalán nem látszódott meg. Ezért külön gratulálok!