Regionális Kadet bajnokság (alapszakasz II.) - 8. mérkőzés

49-44 (11-10;12-20;10-3;16-11)

"Egyetlen út sem hosszú, ha megtaláljuk, amit keresünk"

Pontdobók: Gál Mátyás 16/3 (3/3), Vidor Dávid 10 (-), Nagy Gergely 6/3 (3/1), Tóth Barnabás 5 (2/1), Papp Bendegúz 4 (2/0), Kocsis Martin 2 (-), Adamkó Máté 2 (-), Nagy Balázs 2 (-), Ábri Attila 2 (-), Jónás József 0 (-)

Büntető: 10/5 (50%)

Pajor Dávid: Az ELITE győzni jött ide, ez már az első percekben látszódott harcosan játszó ellenfelünkön, ugyanakkor bíztam benne, hogy mi is tudjuk, mi a tétje a mérkőzésnek. Egyik csapat sem találta meg igazán a dobását, de a második negyed eleji lendületnek köszönhetően (19-12 volt ekkor nekünk) bíztam abban, hogy végre átlendülünk a holtponton. El kezdtem forgatni a csapatot, de ennek a vége egy 0-15-ös rövidzárlat lett (19-27). A félidő végére magunkra találtunk, sőt a harmadik negyedben hengereltünk - legalábbis védekezésben. A támadás nem nagyon akart összeállni, pedig bőszen bombáztuk a karikát, bár ebben ellenfelünk sem nagyon maradt le mögöttünk. Az utolsó percekre nálam abszolút kiürült az eszköztár, ezért azzal fordultam a csapat felé, hogy támadásban bízzon mindenki az ösztöneire és amennyire csak lehet, "legyen jelen" a pályán. Talán Ati kosara (pont lejárt a támadóidő) volt az a bizonyos többlet a mérlegnyelvén, mert ellenfelünk itt még kikérte idejét, de okos és higgadt játékunknak köszönhetően innentől kezdve az ELITE már nem talált fogást rajtunk.

Megcsináltuk! De mégy hogy...nagyjából 20%-os dobásmutatóval, ugyanakkor nagyszerű védekezéssel. Egyik csapat sem állt be zónába (lehet, hogy akkor 20-15 lesz a győztesnek...), és őszintén mondom, nem érdekel, hogy ma a támadásunk a béka bizonyos testrésze alatt volt, mert küzdöttünk, harcoltunk. És megérdemelten győztünk. Gratulálok, nagyon büszke vagyok a csapatra!