Regionális Fiú Kadet/A 2. kör - 3. forduló

Újpest-MT/A - BLF Palota 78-69
(25-17, 18-16, 12-18, 23-18)

Csapat: Pollák Á. (21/9), Anyanwu T. (16), Horváth A. (14/3), Waigand Á. (10), Balogh A. (8), Fülöp Á. (4/3), Tóth B. (3), Ipacs D. (2),  Adamkó M. (-), Jónás J. (-), Lipták B. (-), Szalai I. (-).

Páli Gábor: A múlt heti budaörsi vereséget ki kellett javítanunk, így a BLF ellen csak a győzelem volt elfogadható. Nehezen indult a mérkőzés. A 6. percben 10-15 volt az állás. Szerencsére a következő 4 percben fel tudtuk pörgetni a ritmust és egy 15-2-es futással megfordítottuk az állást (25-17). A második 10 percben nem sikerült leszakítani ellenfelünket, aki szívósan védekezett, s ennek köszönhetően a félidőben csak tízzel vezettünk (43-33). A harmadik negyedben falt problémáink voltak, így a kulcsemberek a padon ültek (3 játékos is négy hibával volt), azonban a többieknek köszönhetően átvészeltük ezt az időszakot és előnnyel vártuk a záró felvonást. 5 perccel a vége előtt egy triplával a BLF átvette a vezetést (61-62), azonban a  higadt végjátékunknak és Áron 3+1-es buzzerbeaterének köszönhetően végül kilenccel nyertünk.