Regionális Fiú Kadet/A 2. kör - 7. forduló

Újpest-MT/A - ELITE Basket Törökbálint 87-55
(27-15, 16-21, 22-4, 22-15)

Csapat: Balogh A. (22), Neorcic I. (13/3), Pollák Á. (12/12), Anyanwu T. (11/3), Horváth A. (7), Waigand Á. (7), Jónás J. (6), Tóth B. (5), Adamkó M. (2), Szalai I. (2), Fülöp Á. (-), Lipták B. (nlp).

Páli Gábor: három héttel ezelőtt kilenc ponttal kikaptunk idegenben, így ma mindenképpen csak a győzelem volt elfogadható eredmény. Nem kezdtünk rosszul. Az ötödik percben 16-8-ra vezettünk, a negyed végét +12-vel zártuk. A második tíz percben felvátva estek a kosarak, majd az utolsó két percet sikerült 6-1-el elveszíteni, s így 7 pontra zárkózott az ELITE. A félidőben leginkább a védekezésre hívtam fel a figyelmet, melynek meg is lett az eredménye! A fordulás utáni játékrészt 22-4-re nyertük, ezzel el is döntve a mérkőzést. Az utolsó negyedben bátran rotálhattam a csapatot, s végül ezt a negyedet is 7 ponttal megnyerve 87-55 arányban győztünk.