Pest megyei Kadet Bajnokság - rájátszás 7. mérkőzés
54-58 (8-6;17-17;16-19;13-16)

Kis csapat, nagy győzelem - ezüstérmes a Pest megyei Kadet csapat!

Pontdobók: Vigh Barnabás 26/9 (3/1), Borsodi Bálint 21/6 (12/7), Sztrókay Tamás 4 (2/0), Kovács Zsombor 3 (2/1), Farkas Péter 2 (2/2), Szabolcs Máté 2 (-), Kalovits Balázs 0 (2/0), Hódos Andorás (NLP), Bedő Lőrinc (NLP), Strasser Zsombor (NLP), Kocsis Martin (NLP)

Büntető: 23/11 (48%)

Pajor Dávid: Mivel a BLF már biztosan besöpörte az első helyet, így az ezüstéremért indultunk harcba, de tisztában voltunk vele, hogy sok újat már egyik csapat sem tud mutatni a másiknak, hanem a pillanatnyi forma fog dönteni. Ősszel 25 ponttal kaptunk ki, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Bikáknál volt hiányzó ezen a meccsen. Kértem a csapatot, hogy ne a téttel, hanem csakis a mérkőzéssel foglalkozzunk. Az első negyedben mindkét csapatnál a kapkodásé volt a főszerep, ellenfelünk nem tudta felhozni a labdát, mi meg gyakorlatilag az összes dobást kihagytuk (az első tíz percben csak Barni, dobott pontot, aki az első félidőben 16-ig jutott. Ha ő nincs ezekben a pillanatokban...). A második negyed közepére 8 ponttal léptek meg a Bikák de az utolsó perc jó védekezésével majdnem egalizáltunk. Innentől kezdve 19 percig fej-fej mellett haladt a két együttes, nem igazán sikerült kihasználni a másik hibáit. Az emberfogásunk nem volt rossz, de a zóna ellen ma nagyon szenvedtünk és rengeteg rossz döntést hoztunk. Nagyon úgy tűnt, hogy itt ebből hosszabbítás lesz, de 54-54-nél Bobá végre megtalálta a kezét és 12 másodperccel a vége előtt bedobta a mindent eldöntő triplát. A végén egy jó védekezés kellett csak, és Bobá egy büntetővel pedig feltette az i-re a pontot.
MEGCSINÁLTUK!!! Ez volt az első gondolatom. Ebben a meccsben az egész évünk benne volt, és mivel anno az 5-6. helyet céloztam meg, így ez az ezüst még szebben csillog. Legyünk őszinték, a szerencse is kellett (Budaörs visszalépése, Bikáknál 1-2 hiányzó), de aki keményen dolgozik, annak ez is jár. Mind a 13 emberre nagyon büszke vagyok, köszönöm srácok!