Nemzeti Fiú Junior Bajnokság       1. nap

Falco-VE KC/A - Zsíros Akadémia/A 89-69
(23-20, 23-9, 24-22, 19-18)
Falco: Verasztó P. (30/9), Rédei P. (20/6), Sövegjártó Á. (12/6), Friedl K. (11/3), Pásztor M. (11), Nárai G. (2), Sipos M. (2), Viniczay M. (1).
ZSAK: Kolok B. (18), Fekete B. (17/9), Szük Zs. (12), Faragó Zs. (9), Imolay Á. (6), Bella M. (3/3), Nagy B. (2), Vámos Á. (2).

A torna nyitó mérkőzésén az A-döntőről éppen lemaradó Szombathely fogadta a Zsíros Akadémiát. Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok és úgy tűnt, Kolok Balázs (első negyedben 10pont) vezetésével a Darazsak partiban tudnak lenni a Falcoval. A második tíz perc azonban eldöntötte a mérkőzést. A kőbányaiak játéka szétesett, a helyzeteik sorra kimaradtak, a Szombathely pedig ezt kihasználva 17 pontos előnyre tett szert.
A Falco a második félidőben tökéletesen irányította a mérkőzést, és Verasztó Péter (30 pont) vezetésével megérdemelten nyert 89-69-re.

Teljes statisztika
Teljes mérkőzés felvétele

Újpest-MT/A - MEAFC/A 60-67
(17-10, 17-21, 15-17, 11-19)
Újpest: Anyanwu T. (22), Dokmanovic M. (8), Nagy G. (8/6), Balogh A. (6), Pollák Á. (5/3), Micev N. (4), Waigand Á. (3/3), Fülöp Á. (2), Neorcic I. (2).
MEAFC: Orliczki M. (15/3), Pap A. (14/3), Marton D. (12/3), Takács Zs. (12), Klaisz B. (9), Ragályi L. (4), Szőke G. (1).

Jól kezdte a mérkőzést a házigazda. A hetedik percben 15-2 volt az állás az Újpestnek. Innen kezdték meg a felzárkózást a miskolciak, s a negyed végére Klaisz Bence triplájával hét pontra faragták a különbséget. A második negyedet a vendégek kezték jobban, s egy 10-0-ás rohammal át is vették a vezetést. A félidő végén Nagy Gergely triplájával végül a Tigrisek mehettek három pontos előnnyel (34-31) a szünetre.
A harmadik játékrész elején ismét meglógott az Újpest, azonban a miskolciak ezúttal is fordítani tudtak. A negyed végén Pollák Árpád egészpályás utolsó másodperces triplájával mégis a lila-fehérek várhatták előnyből az utolsó tíz percet (49-48). A záró felvonásban a hazaiak támadójátéka szétesett, amit a kilenc eladott labda is jól érzékeltet. Ezt kihasználva a Miskolc könnyű kosarakat tudott szerezni, ezzel eldöntve a mérkőzést.

Soproni Sportiskola/A - Lehel Kosársuli 49-58
(15-18, 5-12, 18-15, 11-13)
Sopron: Schöll Richárd (18), Heinz B. (10), Heiszenberger N. (8/6), Csátaljai B. (6/3), Horváth M. (3), Simon B. (3), Kiss Á. (1).
Lehel: Szőke P. (20/3), Kovács Á. (13), Répási R. (11/9), Kaszás M. (8), Vas Teplán M. (6).

Egy 8-0-ás futással kezdte a találkozót a Sopron, ám látszódott, hogy nem lesz egyszerű dolguk a Jászberény ellen. Olyannyira, hogy a negyed végén Szőke Péter sikeres triplájával már a Jászberény vezetett 18-15-re. A soproniak játéka a második negyedben atomjaira hullott, a berényiek pedig tíz pontra növelték előnyüket (20-30).
A második félidőben Schöll Richárd vezérletével megpróbálta megfordítani a mérkőzést a Sopron, de a Jászberény beton védekezésével ezen a napon nem tudott mit tenni. Kérdés, hogy a berényiekben mennyi maradt a folytatásra, mivel ezen a találkozón csak hat játékos lépett pályára.

Kaposvári KK - SZEDEÁK/A 66-46
(21-10, 21-11, 14-10, 10-15)
Kaposvár: Puska B. (26), Fehér B. (11), Veilandics B. (10), Hajduk D. (8), Vámi B. (5), Polotár B. (3), Cohill E. (2), Paár M. (1).
SZEDEÁK: Botka B. (12), Balogh Sz. (8), Pinnyey M. (6), Káposzta K. (5/3), Lőrincz B. (5/3), Kamenik B. (3), Tráser N. (3), Ónodi T. (2), Utassy R. (2).

Talán már nem is meglepő, hogy ez a mérkőzés is egy 15-4-es futással indult. Az már inkább volt meglepetés, hogy ezt a Kaposvár tette és nem a Szeged. Azonban ezen a napon a somogyiak ellenállhatatlanok voltak.
A 42-21-es első félidő után a folytatásban sem változott a játék képe. A kaposváriak végig uralva a mérkőzést megérdemelten nyertek és jutottak tovább. Az első nap legjobb teljesítményét Puska Bence (26 pont, 15 lepattanó, 7 kiharcolt fault) érte el.