Regionális Serdülő Bajnokság - 3. forduló

Egylabdás meccset vesztettünk Budafokon, majd vertük a MAFC-ot

Budafoki KK - Újpest-MT 70-66
(21-18, 19-20, 14-18, 16-10)
Újpest-MT: Richter D. (14/3), Sallai B. (14), Cserhalmi G. (10), Dömösi D. (8), Békési B. (6), Kornya M. (6), Barabás B. (4), Magyar D. (2), Pálfi G. (2), Molnár M. (-), Nagy B. (-).

Páli Gábor: Az elmúlt fordulóban szoros csatában maradtunk alul a Budafok ellen, így szerettünk volna visszavágni az otthon elszenvedett vereségért. Jól is kezdtük a mérkőzést. A harmadik percben Dani triplájával 9-2 volt ide. Aztán az ellenfélnél is beindult a pontgyártás, köszönhetően annak, hogy rendkívül fegyelmezetlenül játszottunk. Védekezésben nyúlkáltunk és csapkodtunk, támadásban pedig mindenki ment a maga feje után. És sajnos ez az egész első mérkőzésre igaz volt. Hiába az időkérés és a félidei fejmosás, minden ment tovább. Így pedig nem tudunk meccset nyerni (ezt már néhányszor elmondtam).
A végén -2-nél támadhattunk a győzelemért, de a bedobásból eladtuk a labdát, így pedig elment a meccs.

Újpest-MT - MAFC/B 76-50
(18-12, 18-15, 26-12, 14-11)
Újpest-MT: Richter D. (19), Cserhalmi G. (11), Pálfi G. (11), Békési B. (9), Kornya M. (7), Sallai B. (7/3), Barabás B. (4), Magyar D. (4), Dömösi D. (2), Molnár M. (2), Nagy B. (-).

Páli Gábor: Nagyjából 15 perc szünet után kezdtük a MAFC elleni meccset és az első félidőben még látszódott, hogy a fejekben benne van az előző mérkőzés. Azonban a csapat képes volt váltani és a harmadik negyed első öt percében egy 22-7-et produkálva eldöntöttük a mérkőzést. Végre úgy védekeztünk, ahogy az elvárható lett volna mindkét meccsen, támadásban pedig Dani és Gergő sziporkázott. Győzelmünkkel maradtunk az első csoportban és várhatjuk a következő Budafok elleni rangadót...