Nagy csatában nyertük meg a budapesti régiós döntőt

Újpest-MT - Budafoki KK 67-64
(17-16, 19-17, 18-12, 13-19)
Pontszerzők: Sallai B. (17/3), Barabás B. (10), Békési B. (10), Cserhalmi G. (7), Bolygó M. (5), Richter D. (5), Dömösi D. (4), Marosi H. (4), Pálfi G. (3), Magyar D. (2).

Páli Gábor: Egy izgalmakkal teli mérkőzésen, 1 óra 51 perc játék után gyűrtük le a házigazda Budafokot a régiós döntő elődöntőjében. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Egy igazi ki-ki mérkőzés volt. Aztán a harmadik negyed végén Bence a hátára vette a csapatot és a három perc alatt dobott 10 pontjának köszönhetően kilenc pontos előnyből várhattuk az utolsó negyedet. A következő három perc is a miénk volt 6-2-vel, s ekkor úgy tűnt (60-47) eldőlt a mérkőzés. Azonban a Budafokban az általunk jól ismert Váradi Levi nem adta fel és zsinórban 12 dobott pontjával visszahozta a meccsbe a csapatát (64-60). Ám a 38. percben Levi begyűjtötte 5. hibáját és kiszállt a végjátékból. És bár az utolsó kettő percet 4-3-ra elveszítettük (köszönhetően a négy kihagyott büntetőnek), a meccset mégis megnyertük 67-64-re. Bence és Beni a szezon egyik legjobb meccsét játszotta. Ami talán a mi oldalunkra billentette a mérkőzést, hogy végig kézben tudtuk tartani azt, és ezúttal a Budafoknak kellett végig futni az eredmény után.

Vasas Akadémia/B - Újpest-MT 65-80
(17-18, 23-23, 15-23, 10-16)
Pontszerzők: Richter D. (24/3), Sallai B. (14), Békési B. (12), Barabás B. (9), Cserhalmi G. (6), Molnár M. (6), Magyar D. (4), Dömösi D. (2), Marosi H. (2), Pálfi G. (1).

Páli Gábor: Idén negyedik alkalommal csaptunk össze a Vasassal a bajnokságban. Eddig két tíz pont feletti győzelem és egy fájó négy pontos vereség volt a mutatónk. Nehéz mérkőzésre számítottam, és az is volt!
Az első félidőben egyik csapatnak sem sikerült tartósan megfékezni a másik támadásait, amit a félidei 41-40-es állás is jól mutatott. A második félidőben viszont nekünk sikerült szigorítani a védekezésünkön, ami leginkább a védő lepattanók számában mutatkozott meg. A győzelem kulcsa a harmadik negyed volt, amikor is a Vasas nem tudott mit kezdeni a gyors lerohanásainkkal és az 1:1 elleni betöréseinkkel (7 játékosunk dobott pontot ebben a tíz percben). Az utolsó negyedben még megpróbált visszajönni a meccsbe a Vasas, de ezúttal nem követtük el ugyanazt a hibát, mint a Budafok ellen, és végig kontroll alatt tartva a mérkőzést, megérdemelten nyertünk!
Molnár Máté egyik legjobb szezonbeli meccsét produkálta, csakúgy mint az egész csapat! GRATULÁLOK FIÚK AZ EGÉSZ ÉVES TELJESÍTMÉNYHEZ!!!