U14/B: Regionális alapszakasz 1. forduló

2020.01.19

BKG Príma Akadémia - Újpest-MT/B 38-36
(6-13, 6-3, 12-18, 12-4)

Újpest-MT/B: Kovács (8), Varga B. (6), Varga Z. (6), Molnár (6), Kőrősi (4), Medgyesi (2), Bodnár (2), Máhr (2)

Jüngling Ákos: Izgalmas egy mérkőzés volt, ahol 3 negyeden át 6-10 pont hátrányban voltunk végig. A végén sikerült visszajönni a mérkőzésbe, de sajnos nem tudtuk megvalósítani az utolsó támadásunkat így nem lett hosszabbítás. A védekezésünk nagyon rendben volt, ami látszódik is a 38 kapott ponton. Támadásban viszont nem engedhetjük meg magunknak hogy ilyen sok helyzetet kihagyunk, fejben sokkal jobban ott kell lennünk.

Újpest-MT/B - Keresztúri SE 49-50
(17-11, 15-14, 13-14, 4-11)

Újpest-MT/B: Kovács (14), Bodnár (8), Varga B. (6), Máhr ( 4), Molnár (4), Kőrösi (4), Nagy (2), Varga Z. (3), Lovász (2), Medgyesi (1)

Jüngling Ákos: Az első félidő egész elfogadható volt, 8 pont előnnyel fordultunk a második félidőre. Ezután sikerült a negyed elején rátenni + 1 lapáttal, és 15 ponttal is vezettünk. Az ellenfelünk védekezést váltott ami annyira megzavart minket, hogy folyamatosan adtuk el a labdákat, és a Keresztúri csapat visszahozta magát a mérkőzésbe. A negyedik negyedben se változott sok minden, továbbra is sok eladott labdánk volt a kapkodás miatt, és azok a helyzetek amikkel élni kellett volna, sajnos nem tudtunk. Az utolsó 2-3 percben a rutintalanságnak köszönhetően egy két olyan hibát elkövettünk amit nem szabadott volna, így sajnos épphogy a második mérkőzésen is kikaptunk. Összességében nagyon hasznos volt mindkét mérkőzés számunkra, annak ellenére hogy kikaptunk, az ilyen mérkőzésekből tudunk tanulni, és rutint szerezni.