U16B: Újpest-MT/B - Budaörsi DSE/B 74-49

2019.11.10

Tízpontos hátrányból felállva egy jó második negyednek köszönhetően megnyertük a mérkőzést. Rengeteg hibával és még több kihagyott ziccerrel játszottunk, azonban a 29 pontig jutó Bolygó Máté vezetésével mégis nyerni tudtunk.

Újpest-MT/B - Budaörsi DSE/B 74-49
(11-21, 29-8, 15-14, 19-6)
Újpest-MT: Bolygó M. (29), Schmidt B. (10), Schmidt Á. (8), Lipták Z. (7), Máté M. (6), Gyöngyösi T. (4), Hirsch D. (3), Váradi P. (3), Sándor V. (2), Varga H. (2), Fehér-Sabján D. (-).

Páli Gábor: Már a bemelegítésnél látszódott, hogy nem vagyunk kellően felpörögve erre a mérkőzésre. Ez az első negyedben meg is látszott. Mérges is voltam miatta, mert tíz pontos hátrányba kerültünk úgy, hogy 11 db 1:0 ziccert hagytunk ki. Az első negyed utáni szünetben komolyan el kellett beszélgetni a csapattal, ami ezúttal hatott. A második tíz percben már csak hat kihagyott 1:0 ziccerünk volt, viszont a jó védekezésnek köszönhetően egy 29-8-as negyeddel megfordítottuk a mérkőzést. A fokozatosan elfáradó ellenfelünk az utolsó negyedre fizikálisan elfáradt, mi pedig ezt kihasználva bebiztosítottuk győzelmünket.
Bolygó Máté a mai napon igazi vezér volt a pályán. 29 pontjával (7/8 büntető mutatóval) a mezőny legjobbja volt.