A "kis" Tigrisek nem adták fel végre!

Újpest-MT - MAFC 73-64
(16-20, 11-15, 20-19, 26-10)

Újpest-MT: Major (29/15), Kékesi (13/3), Tóth (11/6), Francia (10), Papp (6), Sassupe (3/3), Nagy B. (1), Gáll (-), Horváth (nj), Szabó (nj), Gudor (nj)

Nemes Péter: Végre megérezhettük milyen nyerni a kiemelt bajnokságban mérkőzést, ráadásul egy jó csapat ellen. Ezen a héten is foghíjasan edzettünk a betegségek és a sérülések miatt sajnos, de amit tudtunk próbáltuk csinálni és készülni, hogy jó mérkőzést játszunk. Jó ritmusban kezdtük a mérkőzést, de a második negyedre elfáradtunk, igyekeztünk lassabb játékot játszani és inkább a védekezésre koncentrálni, ne legyen nagy különbség a szünetben. Az öltözőben rendezni kellet a fejeket, mert mentálisan voltak problémák és már arra kellet koncentrálnunk, hogyan és mikor tudnunk robbanni a mérkőzés folyamán, vártam a pillanatot és a fiúk extra védekezéssel ezzel egy ütemben támadással a negyedik negyedre ezt meg is valósították. Extra nagy akarás és szív diadala volt ez a mai, a "kis" Tigrisek nem adták végre fel és megtudták milyen megnyerni egy kiemelt mérkőzést! Emelem a kalapom a gyerekek előtt!! Fájó rész volt a mérkőzés folyamán, hogy az ellenfélből 1-2 játékos nem tisztességesen kosárlabdázott és nem úgy viselkedett ahogyan azt egy sportolótól elvárná az ember, de ez nem a mi dolgunk, igyekeztünk nem belemenni és a stílust átvenni, úgy gondolom, hogy a gyerekek ebben is fejlődtek. Koncentrálunk magunkra továbbra is és igyekszünk a maradék két mérkőzésen is helytállni, megnehezíteni az ellenfél dolgát, akár még egy győzelmet kicsikarni hazai pályán mindenképp! Elsődleges szempont, hogy minden mérkőzésből tanuljunk és fejlődjünk, edzésről-edzésre. Nem bízzuk el magunkat ezzel a győzelemmel, ez csak megerősíti, hogy még keményebben kell dolgoznunk, mert ez a csapat tud nyerni! Gratulálok a játékosaimnak, ez volt az igazi szív diadala! A szülőknek is extra gratuláció, megérkeztetek Ti is a mérkőzésbe, a gyerekkel együtt ti is nyertetek! Hajrá ÚJPEST!