U18: Vasas Akadémia - Újpest-MT (Junior Kiemelt 2. forduló)

2019.10.01

Vereséggel kezdtük meg szereplésünket a Junior Kiemelt Bajnokságban. Nemes Péter legénysége ezúttal nem tudott kellő hőfokon dolgozni a találkozón, így ezúttal nem volt esély a győzelem megszerzésére.

Nemes Péter:  Vártuk már, hogy játszhassunk a kiemelt bajnokságban és izgatottak voltunk. Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű, az itt diktált ritmust meg kell szoknunk. Ez sajnos nem sikerült. Azt kell, hogy mondjam a mérkőzés elejétől futottunk az ellenfelünk után és a 40 percből mi 8 percet kosárlabdáztunk, ami elfogadhatatlan számomra. Nem engedhetjük meg magunknak, hogy az első negyedben elveszítsünk 8 labdát és puhán védekezzünk. Az első perctől kezdve küzdenünk kell minden labdáért és nem szabad egy percre sem lankadni a figyelemnek, mert itt az 1 perc az lehet -8 pont is akár... Igyekszünk a hibáinkat kijavítani, sűrű a program de megteszünk mindent, hogy a 3-4. fordulóban már készek legyünk bármelyik csapatra. Túl estünk a nyitányon, tudjuk mire számítsunk, dolgozunk tovább. Pénteken fogadjuk az Alba Fehérvárt, akik a tavalyi bajnok csapat. Igyekszünk megnehezíteni a dolgukat és felnőni a feladathoz. Sajnos előre láthatólag Nagy Gergő nem fog tudni játszani, mert megsérült (boka) a mérkőzésen és nem kockáztatunk, hosszú még a bajnokság. Megvárjuk, milyen állapotban lesz és nem sietettjük a rehabilitációját.